100’ÜNCÜ YILDA DEĞİŞMEYEN TEK DEĞER CUMHURİYET!

 

Cumhuriyetin 100’üncü yılını büyük bir heyecanla kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Türk Milleti için en büyük miras Cumhuriyettir. Milletimiz, tarih boyunca vatanı ve bağımsızlığı uğruna her türlü zulme ve sefalete göğüs germiş; kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden topyekûn korkusuzca mücadele etmiştir.

Türk halkı için Cumhuriyet Bayramı; milli birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığı milli bayramlardan biridir. “Asırlardır millet olma bilinci ve dayanışma ruhuyla birbirine sımsıkı sarılan bu millet, vatanından, birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden, dininden ve onurundan asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya duyurmuş, mücadelesinden asla vazgeçmemiştir.

Cumhuriyetin 100. Yılı bu değerlerin ve ulusal birliğin geçmişin büyük başarılarının ve gelecekteki umutların bir araya geldiği, milletimizin azmi ve kararlılığı ile 100 yıl boyunca büyümüştür. Bu değerler gelişmiş ve durmadan ilerlemiştir. Ülkemizin her bir köşesinde coşku ve gurur ile kutlanan bu gün bizler geçmişimizin mirasını yaşatıyor, geleceğe umut ile bakıyoruz.

Bu anlamlı günde vatanı ve bağımsızlığı uğruna hiç düşünmeden canlarından vazgeçen kahramanlarımızı unutmadık, unutmayacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan uğruna canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Lokman EKİNCİ 

Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürü