“Yarınlarımızın en büyük güvencesi gençlerimizi geleceğe hazırlamak hepimizin görevidir.”

“Aziz Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlattığı yoldan gitmekte hiç tereddüt etmemiş, bağımsızlık uğruna her türlü fedakarlığı yapmış ve muzaffer olmuştur.”

“Yarınlarımızın en büyük güvencesi gençleri, geleceğe hazırlamak hepimizin en temel görevidir”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un, büyük bir milletin tüm yokluklara rağmen birlik ve beraberlikle hareket ederek zulme karşı boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya duyurduğu en önemli tarihlerden biridir.

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında her yaştan vatandaşın büyük kahramanlıklar göstermiştir.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihinde Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak, kurtuluş meşalesini yakmış ve bu meşalenin Vatanımızı aydınlatması için  Türk Milletine güvenmiştir. Aziz Türk Milleti, Ata’sının aydınlattığı yoldan gitmekte hiç tereddüt etmemiş, bağımsızlık uğruna her türlü fedakarlığı göstermiş ve muzaffer olmuştur.

Büyük Önder, bu büyük zaferi armağan ettiği gençlere olan güven ve inancını şöyle izah etmiştir: ‘Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. bütün ümidim gençliktedir.’ Bizler de görevimizin ilk günden bu yana, ülkesine, milletine ve tüm insanlığa hizmet vermek için çalışma ve başarılarıyla katkı sağlayan gençler yetiştirmeye devam edeceğiz.

“Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan toprağımız ve Al Bayrağımız için canlarını feda etmekten çekinmeyen Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnet, Kahraman

Gazilerimizi saygıyla anıyor, değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Lokman EKİNCİ

Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürü