Yönetim

           

          

 

 
 
                                       Tunceli  Valisi  Sayın Mehmet Ali ÖZKAN
   
      1973 yılında Ankara Güdül’de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Mehmet Ali ÖZKAN, 1999 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak, Gümüşhane Kaymakam Adayı, Afyon- İhsaniye ve Denizli- Beyağaç'ta Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. İçişleri Bakanlığı yurtdışı eğitim stajı çerçevesinde bir yıla yakın süreyle İngiltere’de kalmıştır. Daha sonra sırasıyla Afyon-Başmakçı, Van-Gürpınar ,Konya-Hadim, Düzce-Gölyaka, Artvin-Hopa ve  Bitlis -Tatvan İlçelerinde Kaymakamlık görevini yapmıştır. Ayrıca 07 Eylül 2017 - 31 Mart 2019 tarihleri arasında  Bitlis İli Yolalan Belediye Başkan Vekilliği  görevinde bulunmuştur.
       09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı  Kararnamesi ile Tunceli Valiliğine atanmıştır. Arzu ÖZKAN Hanımefendi ile  evli olup, iki kız çocuğu babasıdır.
 
 

 

 

 

 


                                                                                                       Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulselam ER

 

    1972 yılında Muş'un Sungu kasabasında doğdu. Sungu İlköğretim okulundan sonra 1991 yılında Muş Teknik Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini kazandı ve 1995 yılında Teknik Öğretmen olarak mezun oldu.
     İlk görevine Batman ilinde başladı.1998 yılında mezun olduğu Muş Teknik Lisesine atandı. Burada Teknik Öğretmenlik, Bölüm Şefliği ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2001 yılında Bağımsız Mesleki Eğitim Merkezini kurdu ve 2004 yılına kadar müdürlüğünü yürüttü. 2004 yılında Muş Milli Eğitim Şube Müdürlüğünde, Şube Müdür olarak göreve başladı. Bu görev sırasında Bütçe-Yatırım,Atama,Mesleki Eğitim,Avrupa Birliği Projeleri ve Strateji Geliştirme şubelerinde başarılı görevler yaptı. 
    2014 yılında Muş Göç İdaresi İl Müdürü olarak görevlendirildi. Arapça,Kürtçe ve İngilizce bilen Sayın Er, evli ve 4 çocuk babasıdır.