SİNEMADA KARİYER YAPMAK İSTEYEN GENÇLERE EŞSİZ FIRSAT!

Sanat ve sinemaya yetenekli gençlerin erken yaşta tespiti ile imkânı olmayan gençlere fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan ‘Sinema Kampı’ başvuruları başladı.

10 TEMMUZ 2017 / Seda TURAN

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, ülkemizin sanat ve kültürünü milli bir bilinçle icra edecek gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, sanat ve sinemaya yetenekli gençlerin erken yaşta tespiti ile imkânı olmayan gençlere fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan ‘Sinema Kampı’ başvuruları başladı.

Mersin-Silifke Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı’nda yapılacak Sinema Kampı’na 150 genç katılacak. 18-25 yaş aralığındaki erkekler için 5 hafta (35 gün) sürecek olan Sinema Kampında teorik ve uygulamalı dersler alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek. Erkek adaylar için Sinema Kampı 24 Temmuz- 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak. Sinema Kampında, kadın adaylar için eğitim 11 Eylül - 15 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimlere ünlü tiyatro/sinema oyuncuları ve yönetmenler de katılım sağlayacak. Sanata duyarlı ve sinemanın geleceğine katkı sağlamak isteyen gençler, profesyonel anlamda sinemayı öğrenmenin yanı sıra hem eğlenceli vakit geçirecek hem de hayatlarına yeni bir yön verecek.
Sinema Kampı’na katılmak isteyen gençler, başvurularını 14 Temmuz 2017 tarihine kadar 
sinemakampi.gsb.gov.tr internet adresi üzerinden yapabilecek.

Ayrıntılı Bilgi için; Tunceli Yunus Emre Gençlik Merkezi 04282125060 no’lu telefondan irtibata geçilebilir.