HENTBOL TAKIMIMIZ 2.LİGE YÜKSELDİ

Tunceli Pertek Belediye Spor Kulübü Hentbol Takımımız katıldığı Kadınlar Bölgesel Lig D Grubunu Lider olarak tamamlayarak 2.Lige yükseldi.

5 TEMMUZ 2017 / Seda TURAN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

        Tunceli Pertek Belediye Spor Kulübü Hentbol Takımımız katıldığı Kadınlar Bölgesel Lig D Grubunu Lider olarak tamamlayarak 02-06 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ankara ilinde düzenlenen Kadınlar Hentbol Bölgesel Lig Play Of müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Takımımız 04.07.2017 tarihinde Ankara Çankaya'da yapılan 2. Lig'e yükselme karşılaşmalarında Kütahya Cezaevi Bayan Hentbol takımını 32-30 yenerek 2. Lig'e çıkmayı garantiledi. Ankara'da bulunan Pertek Belediye Başkanımız Sayın Recai VURAL, takımımızı desteklemek ve oyuncuları yalnız bırakmamak için karşılaşmanın yapıldığı Çankaya'daki salonda hazır bulundu. Eski Pertek Kaymakamlarımızdan Sayın Memiş İNAN da karşılaşmayı izleyerek oyuncularımıza destek ve moral verdiler. Pertek Belediye S.K. Play Of müsabakalarında da önümüzdeki sezon için azimleriyle, güçlü bir ekip olduklarını ispatladılar ve 2. Lige;  Merhaba dediler.

       Hentbol Kadınlar Bölgesel Lig Türkiye Birincisini belirleyecek Final maçı 6 Temmuz 2017 tarihinde Ankara THF Spor Salonunda, Tekirdağ Marmara Ereğli Belediye Spor Kulübü ile İlimizi temsilen katılacak Pertek Belediye Spor Kulübü karşı karşıya mücadele edecekler.

   Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce; Hentbol Takımımızı 2. Lige yükselmesinde antrenörlerimizi ve sporcularımızı bu başarılarından dolayı tebrik ederek, sporcularımıza Final maçında azim ve başarılarının devamını diliyoruz.